پوشش رنگ ضد حریق

توضیح : شما می توانید با کلیک برروی تصاویر زیر مشخصات فنی هر یک از محصولات را دانلود نمائید.

 

رنگ های متورم شونده و یا منبسط شونده ضد حریقIntumescent Fire Resistive Material (IFRM)

متریال مورد استفاده در ضد حریق نمودن سازه ها، رنگ های متورم شونده (Intumescent Paint) می باشند که این نوع از مواد به 2 دسته رنگ های متورم شونده با پایه رنگ آبی و رنگ های متورم شونده با پایه اپوکسی طبقه بندی می شوند.

در این دسته از محصولات شرکت ضد حریق آتش پاد سازه ایرانیان با اخذ نمایندگی 3 برند معتبر انگلیسی و آمریکایی توانسته است رنگ های منبسط شونده را برای پروژه های ساختمانی و همچنین برای پروژه های صنعتی و تونل ها ، ایستگاه های مترو و صنایع دفاعی و کشتی سازی به وجود آورد ، چرا که رنگ های متورم شونده با پایه رنگ آبی برای حافظت سازه ها در برابر آتش و حریق های سلولزی و رنگ های متورم شونده پایه اپوکسی برای مراقبت از سازه ها در برابر حریق های هیدروکربنی به کار گرفته می شوند که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم.

 

 محصولات مورد نیاز صنعت ساختمانی : (سلولزیک)

 

رنگ ضد حریق شرکت Promat-Cafco International ]پایه آبی [(Water Base)

مزایای این نوع از پوشش های ضد حریق دارا بودن ضخامت پایین و در عین حال ایجاد محافظت در برابر حریق تا حدود 3 ساعت ، آشکار بودن المان های سازه ، دکوراتیو بودن ، سرعت در اعمال پوشش و سازگار بودن با محیط های انسانی است و جهت تعمیرات این نوع از محصولات از همان محصول و با استفاده از ماله و کاردک می توان استفاده کرد.

 

رنگ متورم شونده(منبسط شونده) Promat-Cafco WB3 :

این محصول با بکه ارگیری پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا تولید می شود و با توجه به تولید این محصول بر پایه آب و به دلیل سازگاری این محصول با محیط زیست بسیار مناسب جهت استفاده در محیط هایی است که انسان در آن مکان ها زندگی می کند و نیز برای معماران و طراحان سازه ها این امکان را فراهم می کند تا در زمانی که در طراحی بنا لازم است المان های سازه به صورت آشکار و نمایان باشد و با اعمال این رنگ ها بر روی سازه ها با ضخامت خیلی کم، جهت محافظت آن ها در برابر حریق حتی تا مدت زمان 3 ساعت، تمامی سازه و المان های سازه کاملاً مشخص و نمایان باشد. مزیت این پوشش های ضد حریق داشتن ضخامت بسیار پایین و ایجاد محافظت در برابر حریق تا حدود 3 ساعت ، مشخص بودن المان های سازه ، دکوراتیو بودن ، سرعت در اعمال پوشش ، سازگاری با محیط های انسانی می توان اشاره کرد.

 

 رنگ متورم شونئده ضد حریق آتش پاد سازه ایرانیان

ایزولاتک WB3 - ضد حریق آتش پاد سازه ایرانیان

 

ایزولاتک WB4 در ضد حریق آتش پاد سازه ایرانیان

 

ایزولاتک WB5 ضد حریق آتش پاد سازه ایرانیان

 

محصولات مورد نیاز صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی و صنایع دریائی (کشتی سازی) : (هیدروکربنی)

رنگ ضد حریق (منبسط شونده) Albi Clad 800 :

 

رنگ ضد حریق Albi Clad 800 اولین و تنها پوشش ضد حریق بر پایه رنگ متورم شونده و یا منبسط شونده تک جزئی دنیا می باشد که توانسته است استاندارد API2218 که جهت آتش سوزی های هیدروکربنی تنظیم شده است را با انجام تست UL-1709 که ویژه پروژه های نفت و گازی است با موفقیت پشت سر بگذارد.

 
 تمامی رنگ های منبسط شونده که جهت حافظت سازه ها در برابر حریق های هیدروکربنی در صنایع نفت و گاز بکه ار می روند دو جزئی هستند ولی این محصول تنها محصول موجود در سراسر دنیاست که بصورت تک جزئی ساخته شده ، که این امر موجب شده تا برتری بسیار زیادی در برابر دیگر رقبای خود در کل جهان داشته باشد که این مزایا عبارتند از:

1- امکان اعمال این رنگ بر روی سازه هایی با دستگاه های ایرلس معمولی ، در حالی که رنگ های ضد حریق دیگر باید از ایرلس های 2 قلو که پیش گرمکن دار هستند استفاده کند که موجب می شود که رنگ های دو جزئی به طور مطلوب با یکدیگر مخلوط نشوند که در طول زمان سبب جدا شدن رنگ از روی سطح می شود.

2-  بدلیل اینکه این رنگ تک جزئی می باشد نیازی به اعمال سریع و تند آن برروی سازه وجود ندارد و این امر باعث می گردد تا نقاش زمان لازم جهت اعمال این رنگ برروی سطح را دارا باشد ، در نتیجه سطح کاملا تمیزتری نسبت به دیگر رنگ ها ایجاد شود. 

 

شرکت ضد حریق آتش پاد سازه ایرانیان و پوشش های ضد حریق

                  محصولات ضد حریق            SSPC (مقاوم حریق)    سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (پوشش ضد حریق)   OSHA (عایق ضد آتش)   مقاوم حریق   شرکت ملی نفت ایران (رنگ ، عایق ، نسوزکاری ، پوشش ضد حریق اسکلت فلزی)FM Approved (فایرپروف)    ISO9001