رنگ های منبسط شونده به عنوان پوشش ضد حریق

‌رنگ های منبسط شونده که به عنوان پوشش های ضد حریق و عایق ضد حریق در سازه ها استفاده می شوند .

مزایای استفاده از رنگ های منبسط شونده چیست

این پوشش های ضد حریق که به نام رنگ های منبسط شونده معروف می باشند دارای ضخامت های بسیار کم می باشند. هنگامی که در برابر حرارت قرار می گیرند تا مدت زمان 4 ساعت از ساختمان در برابر حریق محافظت می کنند.

مراقبت از سازه را به این صورت انجام می گیرد که با انجام واکنش های شیمیایی، متورم شده و با فنا کردن خود در برابر حریق و حرارت مقاومت می کنند. این رنگ های منبسط شونده یک لایه زغالی (شار زغالی) را تولید می کنند که دارای ضخامتی چند برابر رنگ ضد حریق اولیه اجرا شده می شود.

این پوشش ها دارای ضخامتی بسیار پایینی می باشند و با داشتن ظاهری دکوراتیو و زیبا بهترین گزینه و انتخاب برای استفاده در سازه ها و مکان هایی ست که شکل سازه جزیی از معماری است.

چسبندگی بسیار زیاد رنگ های ضد حریق به سطوح و همچنین مقاومت بالا در برابر ضربه از دیگر مزایای این پوشش ها می باشد.

معایب استفاده از رنگ های منبسط شونده چیست

قیمت بسیار گران تامین و اجرای رنگ های ضد حریق نسبت به الباقی پوشش های ضد حریق ، یک بار مصرف بودن این نوع پوشش ضد حریق نسبت به الباقی مواد ضد حریق.

 

 

 

                  محصولات ضد حریق            SSPC (مقاوم حریق)    سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (پوشش ضد حریق)   OSHA (عایق ضد آتش)   مقاوم حریق   شرکت ملی نفت ایران (رنگ ، عایق ، نسوزکاری ، پوشش ضد حریق اسکلت فلزی)FM Approved (فایرپروف)    ISO9001