استفاده از پوشش های ضد حریق، رنگ های ضد حریق و تینر های ضد حریق

از پوشش های ضد حریق و رنگ های ضد حریق برای محیط های داخلی و خارجی سازه ها استفاده می کنند تا در معرض حریق و آتش بتوانند مقاومت بالایی را از خود نشان بدهند. رنگ های ضد حریق هنگامی که حرارت را حس می کنند، پف نموده و یک ساختار فوم مانند فشرده که دارای ضخامت 2 سانتی متر می باشد را بر روی سطح ایجاد می کنند که این عمل سبب می شود که مانع از آسیب رسیدن به سازه شود و حداقل میزان خسارت را به بار آورد.

مزیت استفاده از رنگ های ضد حریق در سازه ها و ساختمان ها چیست

از رنگ های عایق می توان بر روی سطح های چوبی و گالوانیزه نیز استفاده کرد زیرا که باعث کند سوزی چوب شده و از خاکستر شدن آن جلوگیری به عمل می آورد. به صورتی کلی می توان گفت که این رنگ ها در کنار استفاده از پوشش های ضد حریق از اموال و جان محافظت کرده، از ریزش سقف و ستون جلوگیری می کنند و مقاومت کافی را برای ساختمان ها به وجود می آورند.

تینر ضد حریق پایه حلالی به چه منظور استفاده می شود

به هنگام استفاده از رنگ های ضد حریق که در کنار استفاده از پوشش های ضد حریق لازم و ضروری می باشد  باید بدانید که برای اعمال صحیح رنگ ها و به منظور رسیدن به ويسكوزيته مناسب، باید از تینر ضد حریق پایه حلالی استفاده شود.

این تینر ها به منظور رقیق سازی رنگ های عایق مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین مزیت دیگر استفاده از این تینر ها این می باشد که به منظور شستشو دادن ابزار های رنگ آمیزی و نیز اسپری ها گزینه بسیار مناسبی می باشد که امروزه استفاده از آن طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

                  محصولات ضد حریق            SSPC (مقاوم حریق)    سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (پوشش ضد حریق)   OSHA (عایق ضد آتش)   مقاوم حریق   شرکت ملی نفت ایران (رنگ ، عایق ، نسوزکاری ، پوشش ضد حریق اسکلت فلزی)FM Approved (فایرپروف)    ISO9001