بالش آتش بند چیست Pillows Resistant Fire

در ساختمان هایی که خطر آتش سوزی و حریق وجود دارد استفاده از پوشش های ضد حریق مناسب بسیار توصیه شده است. در این میان استفاده از سایر وسایل که در برابر حریق مقاوم باشد و از پخش دود در تمامی قسمت های ساختمان نیز جلوگیری کند بسیار تاکید شده است.

بالش آتش بند در کنار استفاده از پوشش های ضد حریق دارای چه ویژگی هایی می باشد

به دلیل وجود کابل هایی که در ساختمان ها می باشند، Opening هایی به وجود می آیند که این بالش آتش بند برای پر کردن این منافذ به صورت بلند مدت و کوتاه مدت بسیار مناسب می باشند زیرا که از کیسه هایی ساخته شده است که دارای سایز های گوناگونی می باشند. این محصولات قابلیت مصرف دوباره را دارا می باشند و دارای ویژگی جا به جایی کاملا آسانی می باشند. این بالشتک ها در کنار استفاده از پوشش های ضد حریق عملکردی فوق العاده را خواهند داشت و به خوبی مقاومت ساختمان را بالا می برند.

نصب این محصول کاملا آسان می باشد و به هیچ ابزاری نیاز ندارد. استفاده از این بالشتک Pillows Resistant Fire به صورت expose بسیار پر کاربرد می باشد. موادی کاملا مقاوم که در کیسه ها قرار گرفته است با رسیدن حرارت شروع به منبسط شدن می کنند، حجم آن ها افزایش می یابد که با مسدود کردن مسیر از انتقال دود، گاز های سمی و حرارت به نقاط دیگر جلوگیری می کنند. بنابراین برای مکان هایی که به طور موقت به آتش بند کردن نیاز دارند بسیار مناسب می باشد.

کاربرد بالش آتش بند در چه جا هایی می باشد

در کنار پوشش های ضد حریق که لازمه سازه های مستعد حریق می باشد، بالش آتش بند را باید به منظور آتش بند کردن مکان هایی مانند داکت های تاسیسات برقی و مکانیکی، فضا هایی که در زیر کف و سقف های کاذب موجود هستند، لوله های فلزی که در سقف ها و دیوار ها می باشند، در اطراف کابل های برق و نیز سینی کابل ها، استفاده نمود.

                  محصولات ضد حریق            SSPC (مقاوم حریق)    سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (پوشش ضد حریق)   OSHA (عایق ضد آتش)   مقاوم حریق   شرکت ملی نفت ایران (رنگ ، عایق ، نسوزکاری ، پوشش ضد حریق اسکلت فلزی)FM Approved (فایرپروف)    ISO9001