ملات های ضد حریق چگونه از شیوع آتش جلوگیری می کنند

ملات های ضد حریق که به عنوان پوشش های ضد حریق مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله ملات هایی هستند که برای پوشاندن ساختمان هایی از نوع فلزی و بتنی و همچنین فوم های موجود در سقف یا دیوار های 3D به کار می روند و به صورت کلی برای هر سطحی که در معرض آتش و حریق قرار دارد یا مواد قابل اشتغال و غیر مقاوم در برابر آتش وجود دارند، بسیار مناسب می باشند.

طریق استفاده از ملات های ضد حریق به چه صورت است

این ملات های ضد حریق بر روی سطح های داخلی و همچنین خارجی سازه ها قابلیت اجرا دارند. روی تمامی مصالح ساختمانی که برای سازه ها به کار می روند مانند بتن، آجر، سفال، گچ، بلوک های ساختمانی و مانند این ها به راحتی قابل اجرا و استفاده هستند و به عنوان بهترین پوشش های ضد حریق شناخته شده اند زیرا که کاملا ضد باکتری و قارچ می باشند.

برای اجرای این ملات های عایق از آب استفاده می کنند و بعد از مخلوط کردن آن ها از دستگاهی به نام پاشش و یا از ماله بهره می برند که بر روی سطح دیوار ها، کف ها و سقف ها از آن استفاده کنند. این پوشش های عایق در چسبندگی به مانند گچ عمل می کنند و بعد از خشک شدن همانند عایق کاملا سبک هستند.

مزایای استفاده از ملات های ضد حریق چیست

استفاده و اجرای ملات های ضد حریق بسیار راحت می باشد زیرا که بدون نیاز به تیمی متخصص قابلیت اجرا دارد و به مانند ملات های گچی و سیمانی در سازه ها اجرا می شود.

این پوشش های ضد حریق از نوع ملات به مرور زمان بر خلاف سایر عایق ها دچار تغییرات فیزیکی یا شیمیایی و همچنین افت کیفیت نخواهد شد و اگر درست اجرا شود هیچ ترکی در آن شکل نمی گیرد.

اگر قسمتی از ساختمان را تعمیر یا تخریب کنید، این ملات های عایق به راحتی ترمیم می شود و یک پارچگی سطح آن مجددا به دست می آید.

این نوع از ملات ها و پوشش های ضد حریق از انتقال و انتشار حرارت به دیگر قسمت های ساختمان جلوگیری به عمل می آورد و علاوه بر این به عنوان عایق صوت در کانال ها، واحد های مسکونی، سینما ها، آسانسور ها و مانند این ها به کار می رود.

 

 

 

                  محصولات ضد حریق            SSPC (مقاوم حریق)    سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (پوشش ضد حریق)   OSHA (عایق ضد آتش)   مقاوم حریق   شرکت ملی نفت ایران (رنگ ، عایق ، نسوزکاری ، پوشش ضد حریق اسکلت فلزی)FM Approved (فایرپروف)    ISO9001