ویژگی های پوشش های ضد حریق معدنی چیست

پوشش های ضد حریق معدنی به دلیل ضریب رسانایی گرمایی پایینی که دارند، سبب کاهش انتقال حرارت در ساختمان می شوند و در بازه زمانی 4 یا 5 ساعت در برابر آتش مقاومت می کنند، از فروپاشی سازه جلوگیری به عمل می آورند و نیرو های کمکی در فرصت کافی می توانند حریق را مهار کنند.

پوشش های ضد حریق معدنی از چه مصالحی ساخته شده است

محافظ های ضد حریق و عایق با مواد معدنی نسوز ساخته شده اند و در آن ها مصالحی اعم از مواد های کف زا، سیمان، گچ و مانند این ها به کار رفته است و همین مواد سبب شده است که در مقابل حریق های از نوع سلولزی و هیدروکربنی بسیار مقام باشند.

بنابراین شما می توانید با توجه به زمان لازم برای مقاومت و با توجه به طراحی که ساختمان دارد در قسمت های داخلی و همچنین خارجی سازه هایی از نوع فولاد و بتن، پالایشگاه ها و نیروگاه ها، مرکز های صنعتی و پتروشیمی و سوله هایی که در آن ها سوخت وجود دارد، از این پوشش های ضد حریق معدنی با ضخامت مناسب استفاده نمایید و در نظر داشته باشید که باید هنگام انتخاب نوع محافظ های ضد حریق از یک مشاور کمک بگیرید که بهترین مورد را از نظر کارایی و نیز مادی استفاده نمایید.

پوشش های ضد حریق معدنی بر روی سطوح چگونه اجرا می شوند

برای اجرای پوشش های ضد حریق معدنی بر روی سطوحی که نیاز به ضخامت کمتر از 1 سانتی متر دارد به وسیله ماشین و پاشش مستقیم صورت می گیرد. اگر به ضخامت بیشتر از 1 سانتی متر نیاز باشد به عنوان تقویت کننده از توری های مخصوصی که برای این کار وجود دارد، استفاده می کنند.

مزایای استفاده از پوشش های ضد حریق معدنی چیست

از جمله مزایای استفاده از پوشش های ضد حریق معدنی می توان به وزن کم آن ها اشاره کرد و همین امر سبب شده است که بار مرده در سازه کاهش یابد، به راحتی قابل اجرا باشد و چسبندگی لازم را داشته باشد که در مقابل شوک های حرارتی و انتقال حرارت از خود مقاومت لازم را نشان دهد و جلوی تولید دود های سمی و همچنین گاز های مضر را به خوبی بگیرد.

دیگر مزایای این محافظ های عایق و ضد حریق این می باشد که در برابر سایش، خوردگی و فرسایش بسیار مقاوم است و به راحتی می توان آن ها را ترمیم کرد.

                  محصولات ضد حریق            SSPC (مقاوم حریق)    سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (پوشش ضد حریق)   OSHA (عایق ضد آتش)   مقاوم حریق   شرکت ملی نفت ایران (رنگ ، عایق ، نسوزکاری ، پوشش ضد حریق اسکلت فلزی)FM Approved (فایرپروف)    ISO9001