پوشش‌ های ضد حریق و حفاظت از سازه های فلزی و بتنی

پوشش های ضد حریق از سازه ها به خوبی در مقابل حریق مراقبت می کنند. استفاده از این محافظ های عایق بیشتر برای ساختمان های فلزی و بتنی توصیه شده است زیرا که احتمال بروز حریق بسیار بیشتر است.

هنگام انتخاب پوشش های ضد حریق چه نکاتی را باید مد نظر داشت

در انتخاب پوشش های ضد حریق باید نکاتی را مد نظر داشته باشید و مهم ترین آن ها این می باشد که باید در ابتدا نوع حریقی که امکان بروز آن وجود دارد و به میزانی که در سطح منتشر می شود توجه ویژه داشته باشید. سپس به تعداد افرادی که در محیط کار می کنند، توجه کنید و به خوبی محاسبه نمایید که در صورت بروز آتش سوزی چه مدت زمانی لازم است که محوطه به طور کامل تخلیه شود و همچنین فاصله محل کار را تا نزدیک ترین آتش نشانی باید دقیقا بدانید.

بعد از دانستن نکات بالا نوبت به انتخاب محافظ های ضد حریق و کاملا عایق مناسب است که باعث شود در صورت بروز آتش سوزی با توجه به نوعی که آلیاژ دارد، نوع کاربری که دارا می باشد، با شکلی هندسی که طراحی شده است و همچنین ضخامت آن ها در مدت زمانی مشخص، سازه به دمای تخریب و یا همان دمای بحرانی نرسد و از شما و نیز ساختمان تا رسیدن نیرو های کمکی مراقبت کند.

مزایای استفاده از پوشش های ضد حریق مناسب چیست

مزایای استفاده از پوشش های ضد حریق بر هیچ کسی پوشیده نیست زیرا که با افزایش مقاومتی که ایجاد می کند، سبب کاهش میزان خسارت مالی و ریزش ساختمان می شود و به این دلیل می باشد که این محافظ های عایق انرژی را جذب می کنند.

علاوه بر محافظت های مالی سبب حفظ جان نیز می شود به این طریق که میزان دود را به طور چشمگیری کاهش می دهد و افراد به راحتی در مدت زمانی بیشتر فرصت دارند تا ساختمان را خالی کنند.

با توجه به تمام این ویژگی های خوبی که محافظ های ضد حریق و عایق دارند، باید بدانید که با استفاده آن ها زمان زیادی ذخیره می شود تا نیرو های امدادی برای کمک رسانی برسند و در این مدت از شیوع بیشتر آتش و بروز یک حریق بزرگ تر و حتی انتقال آن به مجموعه های اطراف به خوبی جلوگیری می شود.

 

                  محصولات ضد حریق            SSPC (مقاوم حریق)    سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (پوشش ضد حریق)   OSHA (عایق ضد آتش)   مقاوم حریق   شرکت ملی نفت ایران (رنگ ، عایق ، نسوزکاری ، پوشش ضد حریق اسکلت فلزی)FM Approved (فایرپروف)    ISO9001