محصولات پاششی ضد حریق Isolatek (اسپری شونده) 

توضیح : شما می توانید با کلیک برروی تصاویر زیر مشخصات فنی هر یک از محصولات پوشش های ضد حریق را دانلود نمائید.

 

متریال های محافظ در برابر حریق (پوشش های ضد حریق) شرکت ایزولاتک اینترنشنال Isolatek International

 

محصولات شرکت ایزولاتک اینترنشنال در  آمریکا با برندی به نام کافکو Cafco شناخته شده است و در خارج از آمریکا به ایزولاتک اینترنشنال Isolatek International معروف است .

ملات های پاششی "Spray-applied Fire Resistive Material "SFRM                 

 

1- ملات ها با دانسیته کم Low Density SFRM :

 
این نوع از محصولات وزن مخصوص پایینی دارند و در صنعت ساختمان بیشترین کاربرد را بر عهده دارند. در طراحی سازه های فلزی یکی از عوامل مهم ، تحمل بار است و به دلیل پایین بودن دانسیته این مواد ، برای طبقات مثبت ساختمان ها مناسب می باشند.

Isolatek Type 300 (کافکو 300) با داشتن وزن مخصوص حدود kg/m³ 240 شامل موادی مانند ورمیکولایت ، گچ ، و .... می باشد که باعث شده تا این محصول علاوه بر دارا بودن وزن پایین به دلیل داشتن خاصیت حفاظت در مقابل حریق ، بیشترین کاربرد را در ساختمان ها و بر روی ستون ها ، تیرها ، دیوارها و سقف های فلزی داشته باشد.

Cafco 300 می تواند 4 ساعت در برابر حریق مقاومت داشته باشد و برای مکان هایی که احتمال آسیب های فیزیکی کمتر است (Interior) به کار می رود.

 

 ایزولاتک تایپ 300 در ضد حریق آتش پاد سازه ایرانیان

 

2-ملات ها با دانسیته متوسط Medium Density SFRM:

 این محصولات به دلیل داشتن وزن مخصوص متوسط رو به پایین در بخش هایی از سازه ساختمان ها یه کار می روند که احتمال بروز آسیب های فیزیکی، انفجار و فرسایش داشته باشد. مانند نواحی تاسیسات ساختمان ها ، پارکینگ ها و بطور کلی مناطق با احتمال آسیب های فیزیکی و طبقات منفی ساختمان ها.

 Isolatek Type 400(کافکو 400) از سیمان پرتلند همراه با ورمیکولایت و ... ساخته شده است و با دانسیته ای در حدود  kg/m³ 405  در نواحی خارجی و همچنین تاسیسات ساختمان ها ، طبقات منفی ساختمان ها و پارکینگ ها بیشترین کاربرد را دارد. این محصول توان 4 ساعت محافظت در برابر حریق را دارد و در تست های انفجار به میزان  Bar2 از خود محافظت نشان می دهد.

Cafco 400 به دلیل تحمل مقاومت فیزیکی در مقابل فرسایش آب ، باد ، خاک و انفجار برای محیط های باز (Exterior) بسیار مناسب است.

 

 

ایزولاتک تایپ 400 - ضد حریق آتش پاد سازه ایرانیان

 

3-ملات ها با دانسیته بالا(High Density SFRM) :                   


این نوع از محصولات  دانسیته بالایی دارد که شامل سیمان پرتلند ، ورمیکولایت و ... می باشند. جهت محافظت در برابر حریق سازه ها و تجهیزات صنایع نفت ، گاز و پتروشمی ، راه سازی و تونل سازی بسیار مناسب است. این محصولات در تست های حریق ، انفجار ، Jet fire در مراکز معتبری همچون UL آمریکا و دیگر مراکز معتبر کنترل کیفی انجام شده و بسیار موفقیت آمیز بوده است و از همگی تست های مربوط به حریق هیدروکربنی عبور کرده است.

Isolatek Type MII (کافکو فندولایت ام 2) محصولی است که از سیمان پرتلند تشکیل شده است و با داشتن دانسیته در بین 704 - kg/m³768 و  میزان تحمل فشار انفجار حدودا  Bar  3 و تحمل Jet Fire و همچنین شرایط آب و هوایی سخت و  نیز گذر از تست های محیطی مانند تماس با اسید ، نمک و ... بسیار مناسب جهت اجرا شدن در محیط هایی می باشد که  خطر آتش سوزی های هیدروکربنی ، انفجاری مانند صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی و همچنین تونل ها ، ایستگاه های مترو و  غیره می باشد.

 
  Isolatek Type TG(کافکو فندولایت تی جی) این محصول شبیه Cafco Fendolite MII است و تمامی خصوصیات آن را دارد و تنها تفاوت این محصول با Isolatek Type MII این است که این محصول را می توان بدون نیاز به مخلوط نمودن با دستگاه میکسر، به صورت دستی مخلوط (Mix) کرد و توسط ماله و کمچه برای قسمت هایی که امکان پاشش با دستگاه وجود ندارد و یا نقاطی که پس از اعمال Isolatek Type MII بر اثر ضربه یا مانند این ها آسیب دیده باشد، برای انجام تعمیرات استفاده کرد.

 

ایزولاتک تایپ ام 2 و تایپ تی جی در ضد حریق آتش پاد سازه ایرانیان

 

پرایمر (چسب) Isolatek SBK 113 :

این محصول یک پرایمر از خانواده لاتکس ها است و برای اجرا شدن روی سازه های فلزی پیش از اجرای ملات های پاششی است که بر پایه سیمان پرتلند طراحی شده باشند و در واقع نسل جدیدی از Key Coat ها هستند که در قدیم بر روی سازه ها اعمال می شده است ، خاصیت و برتری این پرایمر نسبت به  key Coatها به دلایل زیر است:

همان گونه که می دانیم Key Coat ترکیبی از Isolatek Type MII بوده که باید قبل از اعمال ملات های سیمانی روی سازه اعمال شود که ملات های پایه ای سیمانی قادر باشند چسبندگی لازم را روی سطح سازه داشته باشند که اعمال این مخلوط نیاز به زمان زیادی دارد در حالی که استفاده از Isolatek SBK 113 علاوه بر ایجاد چسبندگی لازم که بین سطح سازه و ملات های پاششی پایه سیمانی ایجاد می کند، سبب می شود تا ملات های پاششی پایه سیمانی که PH قلیایی دارند و با برخی از رنگ های سازه های فلزی که ویژگی اسیدی دارند واکنش ایجاد کند و با گذشت زمان از سطح سازه جدا و از روی سازه کنده شوند . به دلیل لرزش سازه در اثر عوامل مختلف ، انبساط و یا انقباض با گذشت زمان بر اثر کم و یا زیاد شدن دمای محیط ،سبب ایجاد ترک در محصولات پایه سیمانی می شود و با داشتن خاصیت الاستیکی محصول Isolatek SBK 113، احتمال بروز این حادثه ها به حداقل رسیده و سبب دوام هرچه بیشتر محصولات روی سازه ها در طول سالیان می شود.

 

ایزولاتکSBK 113 - شرکت ضد حریق آتش پاد سازه ایرانیان

 

                  محصولات ضد حریق            SSPC (مقاوم حریق)    سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (پوشش ضد حریق)   OSHA (عایق ضد آتش)   مقاوم حریق   شرکت ملی نفت ایران (رنگ ، عایق ، نسوزکاری ، پوشش ضد حریق اسکلت فلزی)FM Approved (فایرپروف)    ISO9001