بردهای ضد حریق و ضد انفجار

روش دیگر جهت ضد حریق نمودن سازه ها  و  حافظت از سازه ها در برابر حریق می توان به استفاده از بُردهای ضد حریق اشاره کرد.

تمامی ُبردهای معرفی در شده زیر، در مقابل رطوبت نیز کاملا مقاوم هستند و در محوطه هایی که مرطوب و شرجی می باشند، بدون آنکه تغییر حالت و یا تغییر شکل بدهند، به درستی وظیفه خود را انجام خواهند داد.

بردهای ضد حریق و ضد انفجار

انواع بُردهای ضد حریق شرکت پرومات – کافکو شامل موارد زیر هستند :

1-      دورااستیل (DURASTEEL)

2-      پروماتکت – اچ (PROMATECT – H)

3-      پروماتکت 100 (PROMATECT – 100)

4-      پروماتکت 250 (PROMATECT – 250)

5-      پروماتکت – ال 500 (PROMATECT – L500)

6-      سوپالوکس (SUPALUX)

 

  : (DURASTEEL)بُرد ضد حریق و ضد انفجار دورااستیل

. یک بُرد استثنائی کاملا سبک ، مقاوم  ، ضد ضربه ، ضد انفجار و ضد حریق است  (DURASTEEL) سیستم دورا استیل 

این سیستم در مقبل فشار  های ناشی از انفجار و آب شیلنگ های آتش نشانی مقاومت بالایی را از خود نشان می دهد و بعد از خاموش شدن آتش نیز در جای خودش ثابت و محکم باقی می ماند و وظیفه خود را به نحو احسنت ادامه می دهد .

بُردهای  DURASTEEL از هستۀ مرکزی و از جنس سیمان تقویت شده با الیاف های مخصوص و با پوششی از فولاد گالوانیزه به قطر   0.5 میلی متر شاخته شده اند که توسط سوراخ هایی که به داخل سیمان یعنی هسته مرکزی، نفوذ می کنند، بسیار محکم می باشد و علاوه بر این ، نوع دیگری از بُرد DURASTEEL  وجود دارد که جهت مقاومت بدنه در مقابل خوردگی پوشش بیرونی، مجهز به فولاد ضد زنگ شده است.

بُردهای DURASTEEL  برای مدت زمان زیاد و سالیان متمادی در پروژه هایی مانند راه آهن ، مترو ، تاسیسات نظامی ، صنایع دارو سازی ، صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی با موفقیت اجرا و نصب گردیده است.

سیستم دورااستیل (DURASTEEL) دارای تائیدیه هایی از تست های بین المللی و واجد شرایط در برابر ضربه (Impact) ، انفجار (Blast) حریق (Fires) و مواردی از این قبیل می باشد و می توان از آن در ساخت دیوارهای ضد ضربه ، ضد انفجار و ضد حریق استفاده نمود.

این محصول دارای دامنه گسترده ای در تولید درب های ضد حریق و ضد انفجار ، سقف های ضد انفجار و ضد حریق و  پوشش های ضد حریق نیز می باشد.

 

بُرد ضد حریق  پروماتکت اچ (Promatect – H) :

پروماتکت – اچ (Promatect- H) یک بُرد ضد حریق است که به روش ، ماتریس معدنی و با الیاف و پر کننده های تولید شده و  غیر قابل احتراق است. این بُرد فاقد الیاف آلی و فُرمالدهید می باشد.

این بُرد به رنگ زرد کم رنگ مایل به سفید است که یک سمت آن دارای سطحی صاف و سمت دیگر دارای سطحی سمباده خورده می باشد و پس از نصب می توان آن را جهت دکوراتیو شدن رنگ نمود. از این بُرد جهت محافظت در برابر حریق سازه های فلزی ، پارتیشن های فولادی ، چوبی و پارتیشن های بدون فریم ، سقف های کاذب ، کف های چوبی ، ارتقاء کف های چوبی ، پانل های دسترسی ، دریچه ها و در های حریق استفاده می شود که با توجه به مدت سازمان حفاظت دهی دارای ضخامت های مختلفی در محدوده 6 م م الی 25 م م استفاده می شود.

 

بُرد ضد حریق  پروماتکت – 100 (Promatect – 100) :

 بُرد معدنی پروماکس (Promax Mineral Board)

پروماتکت – 100 (Promatect)  یک بُرد ضد حریق است که از اتو کلاو کلسیم سیلیکات تشکیل (پروماکسون (Promaxon) یک کلسیم سیلیکات هیدراته در فرم کروی می باشد و در یک ماتریس معدنی محدود شده است . فن آوری Promax  سبب ایجاد محافظت و همچنین مقاومت برد های کلسیم سیلیکاتی در برابر حریق شده است.

پروماتکت -100 (Promatect – 100) دارای رنگ زرد کم رنگ متمایل به سفید است که یک سمت آن سطحی صاف دارد و قابلیت هر نوع طراحی معماران را دارا می باشد و سمت دیگر سطحی سمباده خورده دارد.

این بُردها به دلیل سطح صافی که دارن، مناسب برای استفاده در پارتیشن بندی با ارتفاع کم و زیاد و سقف های کاذب برای پیشگیری و مقاومت در برابر آتش سوزی هستند.

این بُرد ها با توجه به مدت زمان لازم جهت مقاومت در برابر  حریق ضخامت هایی به اندازه از 8 م م الی 25 م م دارند.

 

بُرد ضد حریق  پروماتکت – 250 (Promatect – 250) :

پروماتکت – 250 (Promatect – 250) یک بُرد ضد حریق کلسیم سیلیکاتی است که دارای پر کننده های معدنی می باشد و دارای رنگ زرد کم رنگ متمایل به سفید است.  یک سمت سطحی صاف دارد و مات می باشد و سمت دیگر دارای سطح کم متخلخل و درشت است.

از این برد می توان برای حافظت از سازه ها ، ساپورت های فلزی ، ستون ها و تیرها در ساختمان ها استفاده کرد.

این بُرد با توجه به مدت زمان حافظت از  هر سازه در برابر حریق، دارای ضخامت های مختلفی از 12 م م الی 30 م م  می باشد.

 

بُرد ضد حریق  پروماتکت ال 500 (Promatect – L500) :

(پروماتکت – ال 500) بُرد ضد حریق کلسیم سیلیکاتی که به روش ماتریکس معدنی به رنگ بژ (زرد کم رنگ) می باشد و دارای سطحی نرم و سمباده خورده در یک سمت است و سمت دیگر آن سطحی است که دارای بافت لانه زنبوری بسیار کم می باشد.

پروماتکت – ال 500 (Promatect- 500) در برابر مواد قلیایی و اسید های رقیق مقاوم است. اما باید در برابر  مواد غلیظ شیمیایی محافظت شود.

این بُرد را می توان جهت مراقبت در برابر حریق برای سینی کابل ها ، کابل ها ، لوله های تاسیساتی ، کانال های کولر، باکس های تخلیه دود موتور خانه ها و غیره استفاده کرد.

این بُرد با توجه به مدت زمان مقاومت در مقابل حریق دارای ضخامت های متنوعی از 20م م الی 60 م م می باشد.

 

بُرد ضد حریق سوپالوکس (Supalux) :

سوپالوکس (Supalux)  یک بُرد ضد حریق با کیفیت و بسیار کار آمد است که  در هر سطحی از حریق به سوپالوکس قابل استفاده است و با توجه به کیفیت و کار آمد بسیار بالایی که این محصول دارد، در کشور انگلستان به عنوان یک بُرد ضد حریق سرد مدار و پیشرو برای محافظت و مراقبت در برابر حریق شناخته شده است.

هیچ بُردی از لحاظ عملکرد به پای این محصول نمی رسد زیرا که در بیشتر از مدت زمان 30 سال کارایی خود را نشان و به اثبات رسانده است.

این بُرد یک بُرد کلسیم سیلیکاتی بهبود یافته به منظور حفاظت در برابر حریق است و بسیار مقاوم در برابر رطوبت و ضربه می باشد و همچنین بسیار مناسب جهت استفاده در محیط هایی با درجه حرارت بالاتر از 80 درجه سانتیگراد است و این بُرد می تواند از 30 دقیقه الی 240 دقیقه در برابر حریق مقاوم باشد. این محصول جهت کلاس 0 مقررات ساختمان ساخته شده است.

این بُرد در ضخامت های زیادی جهت محافظت در برابر حریق ساخته شده  و دارای ابعاد مختلفی می باشد. این بُرد در قالب کاشی ، درب ، پارتیشن و مانند این ها نیز در دسترس می باشد و به عنوان دیوارهای داخلی ، دیوارهای خارجی ، سقف های کاذب ، سازه های فلزی ، درب های پیشرفته ضد حریق ، پشت بام ها و غیره مورد استفاده است.

این محصول تمامی گواهینامه های معتبر دنیا را نیز دارد.

                  محصولات ضد حریق            SSPC (مقاوم حریق)    سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (پوشش ضد حریق)   OSHA (عایق ضد آتش)   مقاوم حریق   شرکت ملی نفت ایران (رنگ ، عایق ، نسوزکاری ، پوشش ضد حریق اسکلت فلزی)FM Approved (فایرپروف)    ISO9001