ملات های ضد حریق چگونه از شیوع آتش جلوگیری می کنند

ملات های ضد حریق که به عنوان پوشش های ضد حریق مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله ملات هایی هستند که برای پوشاندن ساختمان هایی از نوع فلزی و بتنی و همچنین فوم های موجود در سقف یا دیوار های 3D به کار می روند و به صورت کلی برای هر سطحی که در معرض آتش و حریق قرار دارد یا مواد قابل اشتغال و غیر مقاوم در برابر آتش وجود دارند، بسیار مناسب می باشند.

طریق استفاده از ملات های ضد حریق به چه صورت است

این ملات های ضد حریق بر روی سطح های داخلی و همچنین خارجی سازه ها قابلیت اجرا دارند. روی تمامی مصالح ساختمانی که برای سازه ها به کار می روند مانند بتن، آجر، سفال، گچ، بلوک های ساختمانی و مانند این ها به راحتی قابل اجرا و استفاده هستند و به عنوان بهترین پوشش های ضد حریق شناخته می شوند.

برای اجرای این ملات ها از آب استفاده می کنند و بعد از مخلوط کردن آن ها از دستگاهی به نام دستگاه پاشش و یا بصورت دستی از ماله بهره می برند که بر روی سطح ستون ها ، تیرها ، دیوار ها و سقف ها از آن استفاده کنند.

مزایای استفاده از ملات های ضد حریق چیست

این پوشش های ضد حریق بدلیل ارزان قیمت بودن بیشترین استفاده را جهت ضد حریق نمودن سازه ها در برابر حریق دارند.

اگر قسمتی از ساختمان را تعمیر یا تخریب کنید، این ملات های عایق به راحتی ترمیم می شود و یک پارچگی سطح آن مجددا به دست می آید.

این نوع از ملات ها و پوشش های ضد حریق از انتقال و انتشار حرارت به دیگر قسمت های ساختمان جلوگیری به عمل می آورد و علاوه بر این به عنوان عایق صوت در کانال ها، واحد های مسکونی، سینما ها، آسانسور ها و مانند این ها به کار می رود.

 

 

 

                  محصولات ضد حریق            SSPC (مقاوم حریق)    سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (پوشش ضد حریق)   OSHA (عایق ضد آتش)   مقاوم حریق   شرکت ملی نفت ایران (رنگ ، عایق ، نسوزکاری ، پوشش ضد حریق اسکلت فلزی)FM Approved (فایرپروف)    ISO9001